باک خودرو

باک سوخت در تمامی وسایل نقلیه با موتور احتراقی وجود دارد، آنها متناسب با نوع وسیله از شکل، جنس و محل قرار گیری متفاوتی پیروی می کنند. مخزن سوخت، در عین سادگی ظاهری، از جزئیات دقیقی پیروی میکند.

باک سوخت در پژو 308باک خودرو

 

باک های سوخت اولیه

در خودروهای ابتدایی، باک سوخت به صورت بشکه مانند و در ارتفاعی بالاتر از پیشرانه قرار می گرفت تا به لطف شیب ایجاد شده، جریان سوخت به سمت محفظه احتراق روان شود. در نتیجه به دلیل گرانش نیازی به پمپ سوخت و مانند آن وجود نداشت اما هنوز مسئله ای حل نشده بود:

یعنی رعایت ایمنی جایگاه باک بنابراین طراحان اتومبیل برای تغییر محل باک با محدودیت های تازه روبرو گشتند.

یکی از رایج ترین چیدمان ها برای اتومبیل های پیشرانه در جلو، جانمایی باک در سمت عقب و در قمت تحتانی شاسی است. در این حالت باک تقریبا در زیر صندلی های عقب جای گرفته تا در تصادفاتی که از پشت رخ می دهد، حتی با جمع شدن کامل صندوق عقب، باک سوخت در ایمنی کامل باقی بماند.

باک سوخت در سیستم سوخت رسانی

باک ها از چه موادی ساخته می شوند؟

باک سوخت اولیه را معمولا از جنس فلز، آن هم چکش خور می ساختند که در اثر ضربه های شدید و امکان نشتی، مقاومت زیادی از خود نشان می دهد. در استانداردهای جدید مخزن هایی از جنس پلاستیک فشرده و مخازن پلیمری چند لایه ای به دلیل  وزن سبک و عدم وجود مشکل خوردگی، جایگاه خوبی در میان سازندگان به نام خودرو در سرتاسر جهان پیداکرده اند. به منظور افزایش مقاومت در برابر خوردگی و پوسیدگی، معمولا سطوح داخلی را با پوشش گالوانیزه می پوشانند. داخل باک صفحاتی موازی با هم نصب می شوند تا از تلاطم سوخت در دست اندازها، ترمز گیری ها و حرکت های پر شتاب جلوگیری شده و از بخار شدن آن ممانعت به عمل آید.

بازگشت

Scroll Up